Hizmetlerimiz

MANTOLAMA NASIL YAPILIR

Mantolama Uygulamasi 6 Asamada gerçeklestirilir.

1-Mantolama Yapilacak Yüzeyi Hazirlama
Yüzeyde toz ve yag gibi yapismayi azaltici maddeler varsa bunlar temizlenir ayrica dökülme ve kabarma olan bölgeler güzelce fiçalanarak temizlenir.Mantolama mantolama levhalarinin yapisacagi yüzey düzgün ve temiz olmalidir.
2-Su Basman Profillerinin Yerlestirilmesi
Su basman profilleri mantolamada kullanilmak istenen levhalarin enine (kalinligina) göre belirlenir ve yerlestirilir.
3-Isi Yalitim Levharinin Yapistirilmasi
Yapistirma harci uygulanmis levhalar, levhalar arasinda bosluk kalmamasina dikkat ederek duvara yapistirilir.
4-Isi Yalitim Levhalarinin Dübellenmesi
Yapistirma isleminden sonra isi yalitim levhalarinin performansini ve sürekliligini uzun ömürlü bir sekilde sürdürmesi için isi yalitim levhalari dübellenir.
5-Köse Profillerinin Yerlestirilmesi Köselerde rüzgar ve su etkileri ile levhalar arkasinda zamanla olusabilecek ayrilma risklerini önlemek ve düzgün bir köse olusturmayi kolaylastirmak köse profilleri yerlestirilir. Dilatasyon, damlalik ve denizlik profilleri gerekli bölgelerde kullanilir.
5-Siva Katlarinin Olusturulmasi ve Donati Filesinin Yerlestirilmesi Isi yalitim levhalarinin üzerine ilk kat siva atilir.Ilk kat sivayi hemen takiben, donati filesi ilk kat sivanin üzerine hafifçe gömülerek yerlestirilir. Siva kurumadan ikinci kat siva yapilir.
6-Boyama
Boyama islemine geçildiginde direk dis cephe boyasi uygulayabilir veya siva üzerindeki hatalari örtmek için mineral sivi uygulanip üzerine dis cephe boyasi uygulayabiliriz. Desenli (grenli ) dis cephe boyalari ile de siva hatalarini örtmekte kullanilabilir.